Išvenkite klaidų ir sutaupykite

PARDUODANT savo BŪSTĄ

Būstas - viena didžiausių ir svarbiausių žmogaus viso gyvenimo investicijų. Todėl labai svarbu užsitikrinti, kad būsto pirkimas ir pardavimas būtų efektyvus.

 

Viena yra parduoti būstą kažkada, už kažkiek, ir visai kita – parduoti tada, kai to reikia, už aukščiausią kainą, saugiai ir sklandžiai, išvengti klaidų ir papildomų išlaidų.

 

Pardavėjai visada nori parduoti savo prekę kuo brangiau. Tačiau visi pirkėjai nori nupirkti kuo pigiau. KAIP užtikrinti, kad pirkėjas už jūsų būstą sumokėtų aukščiausią kainą?

Efektyviai parduoti butą ar namą - nelengva užduotis

Daugeliui, kuriems teko parduoti savo butą ar namą, iš pradžių nesisekė. Pardavimas užtruko, teko atidėti arba pakeisti savo planus, kentėti nepatogumus, netgi patirti nemenkų išlaidų. Paklausti kodėl būsto pardavimas jiems nesisekė, atsakė, jog neturėjo tam reikalingų žinių ir pervertino savo galimybes.

Deja, kaip ir visur kitur, taip ir būsto perleidimo srityje nežinojimas kartais skaudžiai baudžia. Kad to nenutiktų, reikėtų iš anksto pasidomėti KAS YRA BŪSTO PARDAVIMAS, kodėl šiame procese tarpininkauja daugybė skirtingų profesijų specialistų, kokios jų funkcijos. Kas iš tikrųjų slepiasi po sąvoka „tarpininkas“.

Buto pardavimas yra sudėtinis procesas, norint jį efektyviai kontroliuoti, reikia specifinių žinių ir įgūdžių

Nekilnojamojo turto sandoriai – vieni sudėtingiausių, o juos sudarantys asmenys investuoja didelius pinigus. Todėl suprantama, kad norėdami apsaugoti savo investicijas, žmonės kreipiasi pagalbos į tarpininkus, savo srities profesionalus: bankų vadybininkus, vertintojus, notarus, advokatus, draudėjus, matininkus, projektuotojus, statybininkus, architektus ir dizainerius, baldų gamintojus, perkraustymo ir transportavimo įmones, švaros įmones, kitus specialistus.

Viso pirkimo-pardavimo proceso metu pagalbą teikia NEKILNOJAMOJO TURTO TARPININKAI - brokeriai, agentai. Kasdien dirbdami šį darbą, turėdami tam reikalingų specifinių žinių ir įgūdžių, patirties bei asmeninių ryšių, brokeriai padeda parduoti būstą greičiau ir brangiau, nei tai padarytų nepatyręs savininkas.

Darosi įprasta turėti ne tik savo kirpėją ar asmeninį trenerį, bet ir savo advokatą, mokesčių konsultantą, draudimo konsultantą, nekilnojamojo turto konsultantą. Dėl to daugiau laiko lieka rūpintis savo profesine veikla bei kokybišku laisvalaikiu.

Klaidingi įsitikinimai ir mitai, kurie trukdo naudingai parduoti savo būstą

Pagrindinė klaida, jog dėl žinių stokos savininkai pernelyg supaprastintai įsivaizduoja savo būsto pardavimą. Norint efektyviai parduoti būstą, nepakanka vien noro, pastangų ir laiko. Daug svarbesni žinojimas, patirtis ir įgūdžiai. Profesionalūs nt tarpininkai nuolat gilina žinias vadybos, rinkodaros, ekonomikos, psichologijos, teisės, statybos, architektūros ir daugelyje kitų sričių. Jie "verda šiame katile" kasdien, septynias dienas per savaitę. Todėl, siekiant parduoti būstą, neišvengiamai teks varžytis su profesionaliais nt pardavėjais. Kaip manote, kokius turi šansus nepatyręs pardavėjas prieš profesionalą?

„Parduoda savininkas“, „parduodu be tarpininkų“. Pabandykite įsivaizduoti, ką galvoja pirkėjas, perskaitęs „parduodu be tarpininkų“... Pirkėjo galvoje automatiškai generuojama mintis, kad tai turi būti „pigiau“. Ar jūs tikrai norite parduoti pigiau? Paradoksas, bet savininkų skelbimai būna su aukščiausia kaina. Tai kodėl pirkėjai turėtų juos rinktis? Jie ir nesirenka. Vienas kitas drąsesnis paskambina ir iškarto klausia „kiek nuleisit“. Koks būtų jūsų atsakymas, kuo remdamasis jūs nustatysite galutinę pardavimo kainą, kitas sąlygas?.. Ar žinote auksinę pardavimo taisyklę, kad derybas pralaimi tas, kuris pirmas pasako kainą? Be to, tokio pobūdžio savininkų skelbimai yra masalas tarpininkams. Jiems tai puiki galimybė pasistengti perimti sandorį, juo labiau, kad nerealiai aukšta pradinė kaina signalizuoja apie tai, kad pardavėjas yra nepatyręs. Ir vėl paradoksas: savininkas tikisi išvengti tarpininkų, tikisi tiesioginio kontakto su potencialiu pirkėju, o sulaukia dažniau tarpininkų skambučių.

Tarpininkas – tai papildomos išlaidos. Jei tai būtų tiesa, nt tarpininkų nereikėtų, kaip ir visų kitų specialistų. Tačiau realybė kitokia. Daugiau kaip 90 % parduodamų būstų Vilniuje parduoda nt brokeriai. Be to, brokeriai parduoda greičiau ir brangiau, nei nepatyręs savininkas. Kodėl taip yra? Profesionalas gauna atlyginimą tik už atliktą darbą. Todėl jis suinteresuotas atlikti savo darbą kokybiškai ir greitai.

„Kiekvienai prekei yra savo pirkėjas, reikia tik išlaukti“ arba „kam patiks, tas nupirks“. Tai gana dažnai pasitaikantys teiginiai. Iš dalies jie yra teisingi, bet daugelio suprantami klaidingai. Jei turėsime galvoje bet kokį būstą, tuomet taip: anksčiau ar vėliau jame kažkas apsigyvena. Tačiau, kalbant apie konkretų būstą, reikia vertinti ir konkrečią su juo susijusią situaciją. Jei savininkas nori jį parduoti, bet prašo nerealios kainos, tai toks būstas nebus parduotas.

Pardavimas pradedamas nuo gerokai aukštesnės kainos, „juk nuleisti visada suspėsiu“. Dar viena itin dažna nepatyrusių pardavėjų klaida. Iš vienos pusės, suprantamas pardavėjų noras parduoti savo prekę brangiau. Iš kitos pusės, kiek yra pirkėjų, kurie savo noru permokėtų už prekę? Pirkėjus domina tik reali kaina, todėl neišvengiamai pardavėjas privalės „kainą nuleisti“. Tačiau prarandamas brangus laikas. Pirkėjai, kuriems būstas tiko, bet nepirko dėl aukštos kainos, jau „apsipirko“ kitur. Kiti pirkėjai, stebintys rinką, matantys, kad „kaina krenta“, laukia dar didesnio kritimo. Atsiradę nauji pirkėjai į rinkoje ilgai užsibuvusį būstą žiūri nepatikliai, galvoja „kažkas su juo gali būti blogai, jei taip ilgai negali parduoti“. Norint parduoti brangiai ir greitai, naudojamas visas kompleksas priemonių, taikomų nuosekliai visuose etapuose, kiekviename žingsnyje.

Nepavykus patiems parduoti savo būsto, ieškoma „pigiausių“ tarpininkų arba siūloma pardavinėti iš karto keliems. Pirmai teiginio daliai daug komentuoti net nėra reikalo. Tai būtų tas pats, kaip sudėtingiausią operaciją patikėti mažiausiai patyrusiam chirurgui... Geras specialistas turi savo kainą, kuri nusako jo vertę rinkoje.

Kas gi blogo tame, jei savo brangų turtą patikėsime pardavinėti iš karto keliems pardavėjams? Iš pirmo žvilgsnio atrodo, „tegul konkuruoja, kas greičiau parduos, tam ir sumokėsiu“. Šiuo atveju yra kitaip, ir savininkui tai visiškai nenaudinga. Nuo to, kad objektą pardavinės daugiau pardavėjų, pirkėjų rinkoje daugiau neatsiras. Tačiau nei vienas pardavėjas iki galo nevaldys visų pirkėjų, nežinos realios situacijos. Todėl objektyviai negalės rekomenduoti savininkui naudingiausio sprendimo. Maža to, bijodami, kad pardavimas gali "nuplaukti" į kito tarpininko rankas, spaus savininką nuleisti kainą. Dėl tos pačios priežasties, jie mažiau motyvuoti investuoti ir į pardavimą.

Tikri profesionalai į tokias "schemas" nesivelia, nes jų tikslas efektyviai atstovauti savo užsakovams, dėti visas įmanomas pastangas, panaudoti visas įmanomas priemones, kad turtas būtų parduotas palankiausiomis sąlygomis.

Kas padeda parduoti bet kokį butą brangiau, greičiau?

Tam tikros žinios ir įgūdžiai padeda mums atlikti bet kokį darbą geriau. Su būsto pardavimu lygiai tas pats: parduoti būstą efektyviai yra nesudėtinga, jei žinai ką ir kaip daryti. Tam reikia išmanyti visą būsto pardavimo procesą, numatyti galimas kliūtis ir būdus joms šalinti. Viso proceso metu siekti geriausio rezultato mažiausiomis sąnaudomis, kiekviename etape, kiekviename žingsnyje.

Kaip jūs galite naudingai parduoti savo būstą?

Tai įmanoma padaryti dviem būdais: bandyti pačiam arba samdyti profesionalą.

Jeigu turite daug laisvo laiko, išmanote nekilnojamojo turto rinką, pasitikite savo jėgomis, nebijote rizikuoti, mėgstate pardavinėti ir mokate derėtis, galite parduoti savo butą pats. Pasinaudokite BUTO PARDAVIMO GIDU >>

Jei neturite patirties parduodant būstą, ir nenorite rizikuoti savo, savo šeimos gerove, geriausia išeitis - kreiptis į profesionalus. Tokiu atveju rūpesčių turėsite mažiausiai, nenukentės jūsų profesinė veikla, bei patirsite mažiausią neigiamą įtaką įprastinei dienotvarkei.

Reikia pagalbos?

Parduodant būstą, padėsiu:

  • laimėti palankesnes sąlygas;

  • išvengti klaidų ir rūpesčių;

  • sutaupyti laiko ir pinigų.

Jeigu keičiate būstą (vieną parduodate ir perkate kitą), papildomai padėsiu:

  • optimizuoti naujo būsto paiešką, įvertinti jo kokybę ir kainą, suderinti palankesnes pirkimo sąlygas.

Turite klausimų, reikalinga kompetentinga nuomonė, patarimas?

Planuojate keisti, parduoti būstą, bet trūksta informacijos sprendimų priėmimui? Norite pasitarti nuo ko pradėti, kaip išvengti klaidų, nemalonių rūpesčių? Galbūt jau pardavinėjate, bet nesiseka?..

 

Paskambinkite man 8-678-86161 arba parašykite >>

Įvertinsiu situaciją ir pateiksiu rekomendacijas. Būsto pardavimas - ne visada yra vienintelė ir geriausia išeitis. Viskas priklauso nuo konkrečios situacijos, aplinkybių.

Mano tikslas: atvirai apie viską pasikalbėti,  sąžiningai atsakyti į visus klausimus, rekomenduoti optimalų sprendimą.