Esminės buto pardavimo sąlygos,

nuo kurių priklauso buto pardavimo sėkmė

 

Buto pardavimo etapai

 

Efektyvų buto pardavimo procesą sudaro keturi etapai:

1) pasiruošimas ir planavimas; norint atlikti bet kokį darbą efektyviai, reikia tam iš anksto pasiruošti;

2) pirkėjų pritraukimas; norint ką nors parduoti, reikalingi pirkėjai;

3) pirkėjų atranka; kad užsitikrinti palankiausias sąlygas, reikia atrinkti geriausią pirkėją;

4) buto pirkimo-pardavimo sandoris; kad sandoris vyktų sklandžiai, reikia suderinti visas buto pirkimo-pardavimo sąlygas ir šalių (pardavėjo ir pirkėjo) interesus, žinoti procesinius veiksmus.

 

Buto vertė ir kaina

 

Labai svarbu turėti teisingą supratimą apie buto vertę ir kainą. Buto vertė arba rinkos kaina – tai tik teorinis dydis, nurodantis kokiomis kainomis realiai vyksta panašių butų sandoriai. Tai reiškia, kad norint parduoti butą rinkos sąlygomis, tikėtina, jog už jį būtų galima gauti kainą, artimą rinkos kainai.

Praktiškai, konkretaus buto kaina – tai pirkėjo sumokėta už butą pinigų suma (ne skelbime nurodyta ar pardavėjo prašoma kaina). Skirtingų pirkėjų už tą patį butą siūlomos pirkimo-pardavimo sąlygos (galutinė kaina, mokėjimo būdas, avanso dydis bei kitos sąlygos) visada skiriasi. Jei norite užsitikrinti geriausias sąlygas, atrinkite pirkėją, siūlantį geriausias sąlygas.

Pardavėjas visada nori parduoti brangiau, o pirkėjas - nupirkti kuo pigiau

 

Kad įvyktų sandoris, pirkėjas ir pardavėjas laisva valia turi sutikti vienas pirkti, o kitas parduoti. Todėl ir pirkėjas, ir pardavėjas turi gaudytis rinkos kainose. Laimėti sau palankesnes sąlygas galima tik išmintingai išnaudojant esamą situaciją. Žinoti realią savo buto rinkos vertę – pagrindinė sąlyga, norint jį naudingai parduoti.

 

Pradinė buto pardavimo kaina

 

Reali, konkurencinga kaina yra tas kriterijus, kuris pritraukia pirkėjus. Kuo daugiau pritrauksite pirkėjų, norinčių įsigyti jūsų būstą, tuo daugiau turėsite galimybių parduoti jį palankesnėmis sąlygomis.

 

Buto pardavimas - tai darbas

 

Nepakanka vien noro, pastangų ir laiko, kad efektyviai parduoti būstą. Daug svarbesni yra žinojimas, įgūdžiai, patirtis. Nekilnojamojo turto sandoriai yra vieni didžiausių ir sudėtingiausių, o sandorius sudarantys asmenys investuoja didelius pinigus. Kad pateisinti jų lūkesčius, nt profesionalai (brokeriai, agentai) nuolat gilina žinias statybos, architektūros, ekonomikos, teisės, psichologijos, vadybos, rinkodaros ir daugelyje kitų sričių. Norėdami gerai parduoti būstą, turėsite varžytis su profesionaliais nt pardavėjais.

 

Toliau ką būtina žinoti prieš parduodant:

 

Buto vertė ir buto kaina >>

 

Buto pardavimo žingsniai >>

 

Kaip geriau parduoti butą: pačiam, ar su tarpininku? >>