4. Buto paruošimas pardavimui

 

Prieš pradedant buto pardavimą, įvertinkite jo būklę. Pasirūpinkite, kad jis būtų pirkėjams patrauklus ir iš vidaus, ir iš išorės.

 

Parduodamas butas - tai prekė

Žiūrėkite į parduodamą butą kaip į prekę, kuri netrukus bus parduota. Turite emociškai atsiriboti nuo savo buvusių namų. Nuasmeninkite būstą: nurinkite asmenines, šeimos nuotraukas bei interjero elementus. Pašalinkite ir kitus daiktus, sukeliančius jums prisiminimus ar kitus jausmus, susijusius su šiais namais. Pirkėjams jūsų jaudinantys prisiminimai nerūpi. Jiems svarbiausia įsivaizduoti save gyvenant šiame bute. Jūsų tikslas, kad pirkėjas pasakytų „aš jau įsivaizduoju save čia“.

 

Erdvė

Išneškite visus senus, nereikalingus daiktus. Net jei jie paslėpti kažkur spintose ar lentynose, atsikratykite jų. Jūsų turtas pirkėjams tik paprastos šiukšlės, tai gali juos atbaidyti. Senais ir nereikalingais baldais atsikratykite taip pat. Likusius baldus sustatykite taip, jog jie neužgožtų natūralios šviesos, netrukdytų praėjimui. Jei yra daiktų, baldų, kuriuos ketinate pasiimti, geriau būtų juos išnešti arba pakeisti kitais. Taip išvengsite nereikalingų diskusijų, bandymų derėtis. Jei įmanoma, pašalinkite papildomai įrengtas pertvaras, atitvaras. Taip sutvarkytas butas atrodys erdvesnis, patrauklesnis.

 

Tvarka ir švara

Kiekvienas daiktas turi būti jam skirtoje vietoje, o visas būstas – tiesiog spindėti. Vargu, ar potencialų pirkėją sužavės kabantys voratinkliai, dulkės, matomos ant televizoriaus ekrano, ar purvini langai. Pvz., jeigu vaizdas pro langą yra vienas iš būsto privalumų, spindintys langai tai puikiai įrodys ir galimam pirkėjui. Be to, švarūs langai įleidžia į patalpas daugiau šviesos. 

Visi namuose esantys paviršiai turi būti kruopščiai nuvalyti, minkšti baldai ir kilimai išvalyti, veidrodžiai ir rankenėlės nublizginti. Spintų, spintelių, indaujų, komodų, šaldytuvų vidus taip pat turi būti švarus, o turinys tvarkingai sudėliotas.

Blogi ar aitrūs kvapai bute yra visiškai nepriimtinas dalykas.

Idealus atvejis, jei namus patikėtumėte sutvarkyti švaros profesionalų komandai. Jei to padaryti negalite, būtinai atlikite tai labai atsakingai.

 

Šviesa

Buto apšvietimas – vienas iš veiksnių, į kurį pirkėjai kreipia daug dėmesio. Šviesos intensyvumas, atspalviai, šviesą atspindinčios medžiagos – visa tai pakeičia būsto išvaizdą ir atmosferą, sukuria tam tikrą namų nuotaiką.

Jaukiausiai atrodo būstas, apšviestas natūralia saulės šviesa. Kiek daug stebuklų mums suteikia Saulė – šviesos, šilumos ir gyvybės šaltinis! Reikėtų pašalinti visus galimus barjerus, trukdančius patekti dienos šviesai į kambarius. Tai ypač aktualu aprodant butą pirkėjams. Todėl apžiūroms laiką rinkitės apgalvotai.

Jei bute yra senų, silpnai šviečiančių šviestuvų, geriau juos pakeisti naujais. Perdegusias lemputes taip pat pakeiskite naujomis, pageidautina galingesnėmis. Atokesniuose kampuose įsukę galingesnes lemputes, sukursite didesnės erdvės pojūtį.

 

Grindys

Kokios jūsų būsto grindys? Nenuvertinkite grindų būklės. Tvarkinga ir prižiūrėta grindų danga – didelis privalumas. Galbūt vertėtų ją pakeisti ar išblizginti? Jeigu grindys išklotos kilimais, jie būtinai turi būti išvalyti. Suskilusios, ištrupėjusios plytelės, sugadintos lentos turi būti pakeistos.

 

Sienos, lubos

Pažvelkite į sienas ir lubas. Pašalinkite dėmes, įtrūkimus. Jei reikia, perdažykite. Vienas iš pačių geriausių ir nebrangiausių būdų atnaujinti būstą – perdažyti sienas. Jei jūsų buto sienų apdaila yra tapetai, pasirūpinkite, jog jie taip pat atrodytų tvarkingai. Senus geriausia pakeisti naujais, atsilupusius – priklijuokite. Nesirinkite tamsių ir niūrių spalvų, taip pat pernelyg ryškių. Nepersistenkite ir su atspalvių gausa, nedemonstruokite savo asmeninio skonio. Rekomenduojami neutralūs tonai. Tokie atspalviai vizualiai praplečia patalpą.

 

Langai, durys

Pakeiskite arba sutvarkykite kiaurus langus. Lauko durys pirkėjus veikia kaip pirmas įspūdis apie butą. Kokybiškos lauko durys – saugumo garantija, kuri tikrai neliks nepastebėta pirkėjo. Įsitikinkite, kad durys tvarkingos, spynos ir vyriai sutepti, durų skambutis veikia, skamba maloniai.

 

Vonios kambarys

Kiekviename būste yra kelios, pagal plotą mažos patalpos, bet jų įtaka būsto vertei – labai didelė. Tai virtuvė ir vonios kambarys. Pašalinkite muilo liekanas, kalkių apnašas, rūdis. Sutvarkykite lašančius ar sugedusius santechnikos prietaisus. Galbūt maišytuvus reikėtų pakeisti naujais? Jei jūsų vonia tviska, pirkėjas tai būtinai įvertins ir galbūt net plačiau atvers piniginę.

 

Virtuvė

Jau minėjome, virtuvė – labai svarbi būsto patalpa. Pasirūpinkite, kad ji atrodytų nepriekaištingai. Jei turite galimybę, pakeiskite pasenusią ir sugedusią virtuvės techniką į naują, arba būtinai pasistenkite, kad ji būtų švari ir nepriekaištingai veikianti.

 

Laiptinė

Butas prasideda nuo laiptinės. Pasirūpinkite, kad laiptinėje degtų visos elektros lemputės. Jeigu jų nėra ten, kur turi būti, būtinai įsukite. Tamsa laiptinėje tikrai nepadės paslėpti nešvarių sienų, greičiau privers pirkėją susirūpinti dėl saugumo. Pasistenkite, kad aplinkui nesimėtytų šiukšlės ir nuorūkos, nušluokite laiptus.

 

Rūsys, palėpė, garažas

Jeigu turite rūsį, palėpę, garažą ar kitas ūkines patalpas, būtinai susitvarkykite ir ten. Išmeskite viską, kas nereikalinga, naudojamus daiktus tvarkingai sudėliokite į lentynas ar dėžes. Patalpą galima perdažyti. Tvarka net ir tokiose pagalbinėse patalpose pirkėją visada nuteikia palankiai.

 

Patobulinimai

Pigiausius ir labiausiai būsto vertę keliančius patobulinimus jau aptarėme. Kai tvarkymosi ir remonto darbai baigti, laikas pasirūpinti smulkmenomis.

Iš esmės, įspūdį susidaryti neretai padeda įvairiausios smulkmenos, iš pirmo žvilgsnio nesvarbios detalės. Pavyzdžiui, sena durų rankena ar surūdiję vyriai, sulūžęs elektros jungiklis ar vos besilaikantis šakutės lizdas. Būtinai pasirūpinkite šiomis smulkiomis detalėmis.

Suteikti namams jaukumo, nuotaikos padeda ir smulkūs interjero dekoravimo elementai, augalai, veidrodžiai, įvairūs audiniai, kilimai, šviestuvai, pagalvėlės, pinti krepšiai ir daugybė kitų išskirtinių, įdomių smulkmenų.

 

Nuomininkai

Pasitaiko, kad į parduodamą butą pirkėjai įsileidžia nuomininkus. Argumentai tokie: „jei neparduosiu, tai ir nuostolio neturėsiu dėl tuščiai laikomo buto“, „kai atsiras pirkėjas, nuomininkai patys jį pirkėjui ir parodys“. Tikriausiai nemanote, kad galėsite priversti nuomininkus tvarkytis prieš atvykstant kiekvienam pirkėjui? Be to, butą aprodyti jie greičiausiai galės tik vakarais, nes dieną dirba, o pirkėjams aktualu būstą apžiūrinėti dienos šviesoje. Beje, nuomininkai gali būti nesuinteresuoti greitu buto pardavimu. Jie gali tam trukdyti, nutylėdami ar iškreipdami informaciją ar pateikdami tikrovės neatitinkančią informaciją. Jeigu norite buto kainą sumažinti mažiausiai 10 proc., įsileiskite nuomininkus. Žinoma, gali būti ir išimčių.

 

Skaityti toliau 5. Pirkėjų paieška >>.