8. Pirkėjų atranka

 

Kai jūsų būstas teisingai pateiktas rinkai (sukurtas patrauklus ir konkurencingas parduodamo buto pasiūlymas, panaudota plati reklama), neišvengiamai sulauksite susidomėjimo. Pasiruoškite tam labai atsakingai, nes nuo šio momento prasideda kitas etapas, reikalaujantis kitokių žinių bei įgūdžių. Jei iki šio etapo pakanka palyginti nesudėtingų techninių žinių ir tiesiog mechaninio darbų atlikimo, tai nuo šio momento turėsite pademonstruoti geriausias savo asmenybės savybes: komunikabilumą, pasitikėjimą ir įtaigą, bendravimo įgūdžius, mokėjimą įsiklausyti ir „atskleisti“ pašnekovą.

 

Įsivaizduokite: staiga rinkoje atsiranda „naujiena“, kuri atitinka paklausą (būtent toks turi būti jūsų pasiūlymas)! Taigi, jums skambins, rašys. Būkite tikras, sulauksite susidomėjimo ne tik iš potencialių pirkėjų. Kreipsis ir dar nepasiruošę pirkti, vadinami „nesubrendę“ pirkimui, kiti vedami paprasčiausio smalsumo, noro paspoksoti į svetimą turtą. Gali „prašytis į svečius“ konkurentai, norėdami palyginti savo galimybes prieš jus. Be abejonės, sulauksite dėmesio iš tarpininkų. Jie kaip niekas kitas įvertins ypač patrauklų naują objektą ir norės pasitikrinti savo galimybes perimti sandorį. Visa tai neišvengiamas „šalutinis poveikis“. Privalote kantriai ir kruopščiai atrinkti tik motyvuotus ir mokius pirkėjus.

 

Skambučiai, pasiūlymai.

Pirmojo kontakto metu turite nustatyti tikruosius pašnekovo ketinimus, atpažinti potencialius pirkėjus. Tam turite užduoti daug įvairių klausimų. Labai svarbu atrinkti ir pakviesti į buto apžiūrą tik potencialius jūsų buto pirkėjus. Jums nereikalingi neapsisprendę, pramogaujantys smalsuoliai ar susidomėjimą pareiškę tarpininkai, nebent jie atstovauja pirkėją. Tokiu atveju išsiaiškinkite, ar tarpininkas turi sutartį su pirkėju, ar sandorio atveju pirkėjas sumokės jam komisinį mokestį. Leiskite tarpininkui aiškiai suprasti, kad jam nemokėsite. Iš kitos pusės, tarpininkai gali atvesti labai „dosnių“ pirkėjų, ir gali būti verta priimti jų pasiūlymus. Kiekviena situacija yra skirtinga, o geri bendravimo įgūdžiai su įvairiais žmonėmis padeda pasiekti geriausių rezultatų įvairiose situacijose.

 

Štai keletas klausimų, kurie padės atpažinti tikruosius pirkėjus, nustatyti jų motyvaciją, finansines galimybes: kaip seniai ieško buto? kaip greitai nori įsigyti? kiek butų jau apžiūrėjo? kodėl nepirko, kas juose nepatiko? ką tikisi pamatyti jūsų būste? kokiu būdu mokės (perka su paskola, ar nuosavomis lėšomis)? jei perka su paskola, ar jau buvo banke, ar žino sąlygas (nes tai užima laiko, reikalauja apsisprendimo)? jei perka nuosavomis lėšomis, kaip greitai gali pilnai atsiskaityti, ar nereikia pirma parduoti kokio nors kito turto?

 

Klausinėdami ir susipažindami su potencialiais savo būsto pirkėjais, leiskite jiems suprasti, jog jums svarbu greičiau parduoti savo būstą. Paminėkite, kad pirmenybę teikiate pirkėjams, kurie jau dabar pasiruošę nupirkti jūsų būstą. Kai pirkėjai žino, jog būstu domisi ir kiti, jie linkę greičiau apsispręsti ir priimti pardavėjui palankesnes sąlygas.

 

Nuodugniai išklausinėję, turėsite potencialių pirkėjų portretus. Nepamirškite pasižymėti kiekvieno jų atsakymų. Pagal tam tikrus kriterijus juos surūšiavę, galėsite sudaryti buto apžiūrų grafiką.

 

Skaityti toliau 9. Buto apžiūros >>