5. Pirkėjų paieška

Kaip surasti geriausią pirkėją savo būstui

 

Efektyvus buto pardavimas neatsiejamas nuo efektyvios rinkodaros. Norint butą parduoti, reikalingi pirkėjai. Kad užsitikrinti palankiausias buto pardavimo sąlygas, reikia atrinkti geriausią buto pirkėją. Įsivaizduokite situaciją: kaip atrinkti, iš ko atrinkti tą geriausią pirkėją, jeigu apskritai pirkėjų neateina? Deja, daugumai nepatyrusių pardavėjų buto pardavimas tuo ir baigiasi – „pirkėjų nėra“, „niekas neperka“ ir pan.

 

Rinkoje pirkėjų visada yra! 99-iais atvejais iš 100 kodėl butai neparduodami – tai pardavėjų klaidos.

 

Kur, kaip ieškoti pirkėjų?

 

  • Plačiausiai naudojamas paieškos kanalas, žinoma, internetas. Buto pardavimas neatsiejamas nuo interneto rinkodaros. Reklama internete – būtina.

  • Veiksminga priemonė yra pažįstamų bei kaimynų informavimas. Kai kuriais atvejais buto pardavimas kaimynams yra naudingiausias.

  • Išorinė reklama taip pat paveiki (plakatas ar tentas, skelbimų lenta, informacinis stendas). Ją tikslinga naudoti gerai matomoje vietoje, kur ją gali pamatyti daug praeivių, keleivių iš pravažiuojančių transporto priemonių.

  • Reklama spaudoje naudojama vis rečiau, bet kai kuriais atvejais neišvengiama.

 

Savo pasiūlymu arba pritraukiate pirkėjus nuo konkurentų parduodamų butų, arba padedate konkurentams parduoti savuosius - kitų variantų nėra. Turite žinoti ko nori pirkėjai, kaip jie perka. Kad pirkėjai susidomėtų jūsų parduodamu būstu, privalote sukurti tokį pardavimo pasiūlymą, kuriam neįmanoma atsispirti ir kuo plačiau jį išplatinti.

 

Sudarydami pirkimo-pardavimo sandorį, pardavėjas ir pirkėjas tenkina savo poreikius. Žvelgiant iš pardavėjo pozicijos, norėdamas užsitikrinti didžiausią pirkėjų palankumą, pardavėjas turi gerai pažinoti pirkėjų elgesį ir atsiliepti į jų poreikius.

 

Pirmiausia, kvaila yra tikėtis kvailo pirkėjo, kuris savo noru sumokėtų už butą daugiau, nei jis vertas. Svarbu suprasti, jog perka tik „subrendęs“ tokiam žingsniui pirkėjas. Jam besiruošdamas, jis kurį laiką stebi ir analizuoja rinką, peržiūri daugybę jį dominančių panašių butų skelbimų įvairiose teritorijose. Išanalizuoja vietos ypatumus, pačių butų ypatumus ir tampa savotišku ekspertu, puikiai besigaudančiu rinkoje, rinkos kainose. Kai pirkėjas jau yra pasiruošęs pirkti, jis akimirksniu įvertina bet kurį pasiūlymą. Pradeda visada nuo kainos: pasirinkdamas ieškomo būsto paieškos kriterijus, nurodo kainos ribas. Jei pardavėjų parduodami būstai yra pervertinti, jie paprasčiausiai net nepatenka į pirkėjo paieškos lauką. Jei siūloma kaina reali, toliau pirkėjas vertina buto kokybę, būklę: peržiūri nuotraukas, bei susipažįsta su aprašymu. Jei viskas pirkėją tenkina, tik tokiu atveju jis ryžtasi skambinti pardavėjui, kad patikslinti detales bei susitarti dėl apžiūros.

 

Antra, pirkėjai visada ieško mažiausios kainos pasiūlymo ir visus kitus lygina su juo.

 

Trečia, pirkėjai visada lengviau priima sprendimą pirkti, kai jaučia, jog ir kiti pirkėjai domisi parduodamu butu, nes tai reiškia, kad buto kaina ir kokybė atitinka rinkos sąlygas.

 

Sekančiame skyriuje sužinosite kaip sukurti geriausią buto pardavimo pasiūlymą.

 

Skaityti toliau 6. Parduodamo buto pateikimas >>