11. Sandoris

 

Kaip tinkamai pasiruošti ir sklandžiai įvykdyti pirkimo-pardavimo sandorį?

 

Teisine kalba pats sandoris – tai formalumas, veiksmas, kuriuo sukuriamos, pakeičiamos ar panaikinamos civilinės teisės ir pareigos. Kalbant paprastai, tai dažniausiai notarinis pirkimo-pardavimo sutarties tvirtinimas. Žinoma, tai nėra vien paprastas dokumentų pasirašymas. Notaras, saugodamas teisėtus atitinkamų asmenų ir kartu valstybės viešuosius interesus, prieš tai įvertina tokio sandorio teisėtumą, teisinį pagrįstumą.

 

Nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo procese sandoris gali būti suprantamas ir kiek platesniu mastu, kuomet „į sandorį einama“ pirma pasirašant preliminariąją pirkimo-pardavimo sutartį. Jos pagrindu vėliau pasirašoma pagrindinė (notarinė) pirkimo-pardavimo sutartis. Preliminariąja sutartimi įforminami derybomis pasiekti esminiai susitarimai, tokie kaip galutinė kaina, atsiskaitymo sąlygos ir terminai, avansiniai mokėjimai, užstatas, persikraustymo terminai, notaro ir kiti galimi mokesčiai, paliekami baldai ir įranga, kitos sąlygos.

 

Sandoris laikomas užbaigtu, kai notaras patvirtina visišką pirkėjo įsipareigojimų pardavėjui pagal pirkimo-pardavimo sutartį įvykdymą ir išrašo liudijimą.

 

Turite klausimų, norite patarimo ar pagalbos? Skambinkite 8-678-86161, arba atsiųskite klausimus >>