Parduoti pačiam ar su tarpininko pagalba?

 

Nusprendę keisti, parduoti būstą, pirmiausia pagalvojame kaip geriau: parduoti savo butą pačiam, ar su tarpininko pagalba. Kokia nauda iš tarpininko, juk paslaugos, tikriausiai, brangios? Ar apsimoka samdyti tarpininką? Gal naudingiau pačiam parduoti savo būstą?

 

Daugeliui, kuriems teko parduoti savo būstą, iš pradžių nesisekė. Pardavimas užtruko nuo pusės metų iki keleto metų. Teko atidėti arba pakeisti savo planus, kentėti nepatogumus, netgi patirti nemenkų papildomų išlaidų. Toks natūralus poreikis kaip buto pardavimas tapo sunkiu išbandymu. Paklausti kodėl buto pardavimas jiems nesisekė, dažniausiai atsakė, jog neturėjo pakankamai žinių ir pervertino savo galimybes. Kaip sakoma, nepasiruošę nėrė „stačia galva“.

Deja, nežinojimas kartais skaudžiai baudžia. Kad taip nenutiktų, reikėtų iš anksto pasidomėti kas yra būsto pardavimas, kodėl šiame procese tarpininkauja daugybė skirtingų profesijų specialistų, kokios jų funkcijos. Kas iš tikrųjų slepiasi po sąvoka „tarpininkas“.

Nekilnojamojo turto sandoriai – vieni sudėtingiausių, o juos sudarantys asmenys investuoja didelius pinigus. Natūralu, kad norėdami apsaugoti savo investicijas, žmonės kreipiasi pagalbos į tarpininkus, savo srities profesionalus: bankų vadybininkus, vertintojus, notarus, advokatus, draudėjus, matininkus, projektuotojus, statybininkus, architektus ir dizainerius, baldų gamintojus, perkraustymo ir transportavimo įmones, švaros įmones, kitus specialistus.

Viso pirkimo-pardavimo proceso metu pagalbą teikia NEKILNOJAMOJO TURTO TARPININKAI - brokeriai, agentai. Kasdien dirbdami šį darbą, turėdami tam reikalingų specifinių žinių ir įgūdžių, patirties bei asmeninių ryšių, nekinojamojo turto brokeriai, agentai padeda parduoti būstą greičiau ir brangiau, nei tai padarytų nepatyręs savininkas.

 

Jeigu turite daug laisvo laiko, išmanote nekilnojamojo turto rinką, pasitikite savo jėgomis, nebijote rizikuoti, mėgstate pardavinėti ir mokate derėtis, galite parduoti savo butą pats.

Pasinaudokite BUTO PARDAVIMO GIDU >>.

 

Jei neturite patirties parduodant būstą ir nenorite rizikuoti savo šeimos gerove, geriausia išeitis - kreiptis į profesionalus. Specialistas padeda išvengti klaidų, papildomų išlaidų bei rūpesčių, sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Tai patikimas ir efektyviausias būdas parduoti butą greičiau ir brangiau.

 

Nereikėtų nuvertinti ir specialisto pasirinkimo proceso. Tarpininkavimas nekilnojamojo turto sandoriuose yra sudėtingas, bet pelningas užsiėmimas. Todėl čia nuolat „sukasi“ daug naujų „kadrų“. Ne visada jie, deja, veikia profesionaliai ir etiškai. Pasitaiko vadinamų „bandytojų“ (pabandysiu ir aš – gal pasiseks?). Tiesiog, išlikite budrūs ir išmintingi. Supraskite, jums dirbs ne agentūra (prekės ženklas), o žmogus. Net toje pačioje įmonėje dirbantys specialistai yra visi skirtingi. Rekomenduoju pasikalbėti bent su keletu skirtingų profesionalų, ir išsirinkti didžiausią pasitikėjimą keliantį specialistą.

 

Turite klausimų, norite patarimo ar pagalbos? Skambinkite 8-678-86161, arba rašykite >>.

 

Jei norite daugiau sužinoti apie nekilnojamojo turto brokerių paslaugas, paslaugų kainą, skaitykite:

 

Paslaugos >>