6. Parduodamo buto pateikimas

Kaip sukurti geriausią buto pardavimo pasiūlymą

 

Kalbant paprastai, tai patrauklus parduodamo buto pateikimas pirkėjams. Tai pasiekiama sukuriant ir platinant buto pardavimo pasiūlymą (skelbimą). Skelbimą sudaro mažiausiai du elementai: tekstinė arba žodinė dalis ir vaizdinė. Abu jie labai svarbūs ir turi būti parengti atsakingai.

 

Skelbimo tekstas. Rašydami skelbimą internete būtinai užpildykite visą turimą informaciją, kurios prašoma įvedimo šablone (buto plotas, kambarių skaičius, aukštas, statybos metai, namo tipas, šildymo būdas, būklė, įrengimas ir kt).

 

Skelbimo apraše nevartokite ilgų ir sudėtingų sakinių, įmantrių žodžių. Venkite gramatinių klaidų. Pateikite tik aktualią, su parduodamu butu susijusią informaciją. Paminėkite buto privalumus ir išskirtinumus, pavyzdžiui: namui priklauso uždaras kiemas, darni namo bendruomenė, pro jūsų buto langus atsiveria įspūdinga panorama, šalia namo yra parkas ir kt.

 

Nepamirškite nurodyti jei bute ar name buvo atlikti reikšmingi patobulinimai (buto remontas – koks? namo stogo, laiptinės remontas; pakeista ar renovuota inžinerinė įranga ir pan.). Jeigu jūsų butas neseniai suremontuotas, plačiau aprašykite jo įrengimą: sienų, grindų apdaila, virtuvės ir vonios kambario įranga, paliekami baldai ir technika.

 

Prisiminkite kai butą, kurį dabar norite parduoti, pirkote jūs. Kas jus patraukė, dėl kokių privalumų jūs pasirinkote šį butą. Tikėtina, kad ir kitiems pirkėjams tai gali būti aktualu. Ar šalia yra mokyklos, darželiai, prekybos centrai, miesto transporto stotelės, kitos svarbios įstaigos ar miesto erdvės.

 

Pirkėjams visada aktualu šildymo kainos bei kiti mokami komunaliniai mokesčiai.  Šią informaciją taip pat verta parašyti skelbime.

 

Patarčiau nerašyti "butas parduodamas be tarpininkų" ar "parduoda savininkas" ir pan. Panašios frazės siunčia visiškai priešingą žinutę, nei tikisi pardavėjai. Pirkėjai tai suvokia kaip "parduodu mažiausia rinkos kaina, nes brangiai parduoti nemoku - esu ne profesionalas". Be to, būtent tokių skelbimų ieško patyrę NT spekuliantai. Jiems tai puiki galimybė pabandyti įtakoti nepatyrusį pardavėją, kad įsigyti iš jo butą žemesne nei rinkos kaina.

Nuotraukos. Buto pardavimo skelbimas neįsivaizduojamas be vaizdinės medžiagos. Paprastai tai yra buto nuotraukos, nors vis dažniau jau naudojami ir video. Vaizdinė informacija tarsi patvirtina tekstinę, bei ją papildo, padaro patrauklesnę. Būtina pasistengti, kad nuotraukos būtų kokybiškos, informatyvios, atskleistų geriausias buto savybes. Aplankykite agentūrų svetaines, pažiūrėkite jų daromas butų nuotraukas. Jei neturite fotografo gyslelės, paprašykite tai padaryti pažįstamų arba pasisamdykite profesionalų interjero fotografą.

 

Bendros buto interjero fotografavimo taisyklės:

 

Fotoaparatas. Gera nuotraukų kokybė išgaunama su geru fotoaparatu. Rekomenduojama turėti papildomą blykstę, trikojį stovą, bei plataus kampo objektyvą, kuris į matymo lauką apimtų visą fotografuojamą patalpą.

 

Erdvė. Fotografuokite tik sutvarkytą, paruoštą pardavimui būstą. Akcentuokite erdves. Stenkitės apimti kaip įmanoma didesnę patalpos dalį taip, kad į kadrą patektų trys patalpos sienos (tam geriausiai pasitarnauja plataus kampo objektyvas). Taip atspindėsite patalpos formą ir erdvę. Taip pat fotografuokite patalpą iš visų kampų. Vėliau atrinksite geriausias nuotraukas.

 

Šviesa. Fotografuoti geriausia dienos metu, ypač kai lauke saulėta. Tuomet kambariuose bus daugiau natūralios šviesos. Reikėtų vengti didelių kontrastų tarp tamsių iš šviesų vietų, jei reikia pasinaudokite papildomu apšvietimu. Fotografuoti geriausia įjungus visą apšvietimą kambaryje. Įsitikinkite, jog nėra nereikalingų atspindžių ant paveikslų, veidrodžių, stiklo ar kitų paviršių. Šviesūs kambariai atrodo erdvesni ir jaukesni.

 

Fotografavimas. Darykite daug nuotraukų, geriausias išrinksite vėliau. Pasirūpinkite, kad į kadrą nepatektų žmonės, naminiai gyvūnai, įjungtas televizorius. Fotografuodami vieną kambarį, uždarykite kitų patalpų duris. Išlaikykite vertikalias ir horizontalias linijas. Fotografuodami interjerą, fotoaparatą tvirtinkite (laikykite) maždaug juosmens aukštyje (šiuo atveju nepakeičiamas yra trikojis stovas). Fotografuojant iš įprasto žmogaus akių aukščio, gali išsikreipti baldų bei patalpos proporcijos. Žemesnis kampas padeda sukurti jaukumo jausmą, daiktai atrodo natūraliau, žiūrovui lengviau įsijausti į kadrą. Venkite nuotraukų, kuriose matomas vien tik langas arba durys į koridorių. Tokios nuotraukos neperteikia jokios informacijos apie butą. Stambesniu planu verta fotografuoti įdomesnes, meniškas interjero detales.

Pradinė pardavimo kaina – tai buto pardavimo skelbime nurodoma kaina. Pradinė pardavimo kaina yra svarbiausias kriterijus, generuojantis pirkėjų srautą. Jei norite sulaukti potencialių pirkėjų dėmesio, privalote nurodyti rinkos sąlygas atitinkančią kainą.

Kaip nustatyti tinkamą pradinę buto pardavimo kainą? Kaip žinoti, ar ji ne per aukšta, ne per žema? Panagrinėkime pavyzdį.

Tarkime, jums reikia parduoti tipinį 3 kambarių butą Fabijoniškėse, Vilniuje. Pirmiausia, turite sužinoti panašių butų rinkos vertę. Tai galite padaryti sužinoję kokiomis kainomis šiuo metu perkami panašūs butai. Atminkite, skelbimuose nurodoma kaina – tai ne butų pardavimo kaina. Skelbimuose butų kainos paprastai aukštesnės. Privalote išsiaiškinti kokiomis kainomis realiai vyksta sandoriai. Galite nupirkti informaciją apie sandorius iš www.registrucentras.lt, ar www.ntsandoriai.lt, galite nemokamai ar mokamai sužinoti iš brokerių ar vertintojų – jūsų pasirinkimas. Svarbiausia analizuokite sandorius, vykusius tik pastaruosius 6 mėn., ne anksčiau; atrinkite butus su lygintinomis charakteristikomis (vieta, gatvė/ės, kambarių skaičius, buto plotas, aukštas, statybos metai, įrengimo lygis ir pan.). Padaryti pačiam išsamią ir tikslią analizę ne taip paprasta, paprašykite profesionalų pagalbos.

 

Pastaba: prisiminkite, buto rinkos vertė ir buto kaina – ne tas pats; kuo šios sąvokos skiriasi, apžvelgiau atskiroje temoje Buto vertė ir kaina >>

 

Kai nustatysite savo buto rinkos vertę, (pvz., šiuo metu tai vid. 62000-68000 Eur), imkitės analizuoti konkurentų pasiūlymus. Jums pakaks peržiūrėti keletą didžiausių skelbimų lentų, pvz., www.aruodas.lt ir www.domoplius.lt. Pasirinkite lygintinas butų charakteristikas ir gausite visą sąrašą parduodamų butų. Tarkime, nagrinėjamu atveju, Fabijoniškėse parduodama apie 15-18 panašių 3 kambarių butų. Nurodytos kainos nuo 59000 Eur iki 74000 Eur. Atkreipkite dėmesį į tuos pasiūlymus, kurių kaina iki 68000 Eur, ir dar atidžiau nagrinėkite tą grupę skelbimų, kurių kainos yra žemiausios ir tarpusavyje skiriasi tik keletu tūkstančių. Dažnai tai būna 2-5 butai ir tai rodo, kad jie (jų pardavėjai) tarpusavyje konkuruoja. Jūsų tikslas taip pat konkuruoti dėl pirkėjų dėmesio.

 

Nesibaiminkite, jei jums atrodo, kad jūsų būstas yra geresnis už konkurentų ir vertas daugiau. Jei taip ir yra, tai būtinai įvertins pirkėjai ir už tai sumokės. Kol kas jūs turite sudominti kuo daugiau potencialių pirkėjų, paskatinti juos atvykti apžiūrėti parduodamo buto.

 

Skaityti toliau 7. Parduodamo buto reklama >>