7. Parduodamo buto reklama

Kaip pritraukti pirkėjų savo butui

 

Buto pardavimas neįmanomas, jei apie tai nesužinos pirkėjai. Gyvename tokiu metu, kai viskas daroma tam, kad įtikti visagaliui vartotojui. Parduodant butą, teisinga reklama - tai protinga investicija.

 

Internetas.

Daugiausia pirkėjų yra internete. Pagrindinės skelbimų lentos:

www.aruodas.lt, www.skelbiu.lt, www.ntzemelapis.lt (mokama; rekomenduoju talpinti į www.aruodas.lt, pažymint jo galiojimą www.skelbiu.lt, bei www.ntzemelapis.lt).

www.domoplius.lt (mokamas).

www.alio.lt (nemokamas).

www.city24.lt (pirmas skelbimas nemokamas).

 

Rekomenduoju patalpinti skelbimą į visas nurodytas svetaines. Jei iki šio etapo viską atlikote teisingai, jums turėtų pakakti 1 mėnesio skelbimų prenumeratos. Įdėję skelbimą, kas 1-2 paras atnaujinkite jį. Geriausia, užsakykite iškėlimą. Taip jūsų skelbimas visada bus aktualiuose sarašuose, lengvai randamas. Negalima leisti, kad jis „nugrimztų į dugną“. Pirmoji skelbimo nuotrauka turėtų būti reprezentatyvi, atskleidžianti kurią nors jūsų būsto ypatybę. Nebūtinai tai turi būti buto interjero nuotrauka. Jei namas yra išskitinės architektūros ar išskirtinėje vietoje, geriau dėti tai atspindinčią nuotrauką.

 

Vienas iš rinkos poveikio elementų ypač svarbus - tai naujo rinkos objekto aktualumas. Nusprendus parduoti butą, anksčiau ar vėliau jis „patenka į rinką“, t.y. viešoje erdvėje atsiranda buto pardavimo skelbimas ir vyksta jo reklamavimas. Pirmą kartą pasirodantis skelbimas rinkos dalyvių yra traktuojamas kaip naujiena rinkoje. Jis aktualus tik pirmas keletą savaičių. Profesionalai šį laikotarpį vadina „objekto galiojimo terminas“. Per šį laikotarpį pirkėjai apsisprendžia ar vykti žiūrėti naujo objekto, ar ne. Vėliau susidomėjimas ima mažėti, o tai reiškia, kad mažėja ir potencialių pirkėjų srautas. Savo ruožtu tai lemia mažesnę pirkėjų konkurenciją, o mažesnė konkurencija – tai mažesnė pardavimo kaina, ilgesnis pardavimo terminas.

Privalote maksimaliai išnaudoti šį laiką - sukurkite patrauklų, konkurencingą pasiūlymą ir kaip įmanoma plačiau išreklamuokite - atkreipkite pirkėjų dėmesį, priverskite juos geisti jūsų buto.

       

Pažįstamų ir kaimynų informavimas.

Jei gyvenate miegamajame rajone, labai veiksminga informuoti gyventojus apie jų rajone parduodamą butą. Kaimynystėje gyvenantys žmonės gerai žino vietą ir jiems nereikia įrodinėti kaip čia gera gyventi. Be to, ilgesnį laiką pagyvenę toje pačioje vietoje, žmonės pripranta, prisitaiko. Jų gyvenimo būdas ir ritmas dažnai būna susijęs su gyvenamąja vieta. Todėl, net keisdami būstą, dažnai pirmenybę teikia gerai pažįstamai vietai.

 

Kita svari priežastis – tai gyventojų giminaičiai, draugai ar pažįstami, kurie norėtų gyventi šalia. Jiems parduodamas butas taip pat gali būti įdomus. Tokiu atveju jūsų kaimynai, žinodami apie parduodamą butą, gali tapti jūsų pardavimo atstovais, nemokamai reklamuojančiais jūsų būstą. Kaimynai bei jų artimieji linkę mažiau derėtis ir greičiau priima sprendimus, dažnai jie būna geriausiais pirkėjais.

 

Veiksmingos kaimynų informavimo priemonės yra skrajutės, platinamos į pašto dėžutes, viešos skelbimų lentos. Skrajutėje nurodykite pagrindines parduodamo buto charakteristikas, kainą, keletą patrauklesnių nuotraukų ir savo telefono numerį.

 

Išorinė reklama.

Dar viena paveiki priemonė, kurią naudoja profesionalūs pardavėjai – tai specialūs laikini stendai, tentai, iškabos su užrašu „parduodama“. Jie įrengiami šalia namo, gerai matomoje vietoje, ar ant namo fasado. Tokiu būdu reklamuojant parduodamą būstą, vos per keletą dienų apie jį jau žinos dauguma rajono gyventojų. Vieni patys pamatys, kiti išgirs iš kaimynų. Norint legaliai naudoti šias reklamos priemones, daugeliu atvejų reikia gauti savivaldybės leidimą ir sumokėti nustatyto dydžio rinkliavos mokestį.

 

Reklama spaudoje.

Šis reklamos būdas labiau tinkamas mažuose miesteliuose ir kaimuose, jei tai vidutinis būstas, jei potencialūs pirkėjai yra vyresnio amžiaus gyventojai, kurie nesinaudoja internetu.

 

Kai parduodamas prabangus būstas, reklama verslo, gyvenimo būdo bei stiliaus spaudoje taip pat veiksminga.

 

Skaityti toliau 8. Pirkėjų atranka >>